همه چیز درباره برچسب اطمینان (هولوگرام)

  بسته بندی و هولوگرام در صنایع فیلترسازی لوکومبیلهرگاه محصولی در بین مصرف كنندگان، صاحب اعتبار و اعتماد می گردد و به لحاظ كیفیت از فروش بالایی برخوردار می‌شود، عده‌ای سودجو با كپی كردن محصول (از نظر ظاهر و نه از نظر كیفیت) بدنبال درآمدهای كلان بوده و این امر در كوتاه مدت اعتبار محصول را لكه دار می كند. برای جلوگیری از این پیشامد، راه حلی نو در كشورهای پیشرفته طرح گردیده است كه عبارت است از استفاده از برچسب های سه بعدی لیزری (هولوگرام). استفاده از این برچسب ها راهی جدید و عملی است كه تحت اختیار معدود كشورهای پیشرفته می باشد كه با ارائه حق ثبت مالكیت تجاری محصول، امكان چاپ این برچسب ها را مهیا می سازد و چون تنها دارندگان ثبت مالكیت تجاری امكان چاپ را دارند، كپی برداری برای سودجویان غیرممكن می گردد .

لذا برای شركت هایی كه در امر صادرات فعال هستند و یا محصولات آنها در كشور نیز از معروفیت بسیار بالایی برخوردار است، استفاده از این برچسب ها لازم و ضروری به نظر می رسد. چرا كه مصرف كنندگان اعتبار این برچسب ها را می دانند و به محصولاتی كه برچسب های هولوگرام دارند، اعتماد می كنند.
امروزه تقلب و كپی برداری یكی از معضلات اقتصادی رو به رشد با سرعتی سرسام آور در جهان است.
برخی از اقلامی كه تقلب می شوند عبارتند از : اسناد اعتباری و اوراق بهادار و بورس، چك، كارت های اعتباری، گذرنامه، نرم افزارهای رایانه ای، قطعات الكتریكی و الكترونیكی، قطعات یدكی اتومبیل و ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه صنعتی و ساختمانی، مواد آرایشی، پوشاك، انواع بلیت‌ و ...
لذا این باور وجود دارد كه باید محصولات را از تقلب محافظت كرده و به آنها اصالت و رسمیت بخشید و برچسب های سه بعدی هولوگرام یكی از راه های اثبات شده جهانی برای جلوگیری از اینگونه تقلبها می باشد.


معرفی برچسب اطمینان (هولوگرام)

برچسب های هولوگرام یا تمام نگار (برچسب امنیت) محصولی اپتیكی هستند كه با الصاق به كالاهای تولیدی و اسناد و مدارك و كارت های شناسایی، امنیت و اعتبار آنها را تضمین می نماید. این برچسب ها وقتی در نور دیده می شوند تصاویر براق و رنگینی را نمایان می سازند كه با تغییر زاویه نور تابشی رنگ های بكار رفته در تصویر تغییر می نماید. این بازی رنگ ها جلوه خاصی به تصویر می دهد. نكته جالب توجه در این پدیده اپتیكی نمایانی بعد سوم تصویر است كه با عكسبرداری معمولی امكان پذیر نمی باشد. چاپ این برچسب ها با روش متداول صورت نمی گیرد و قابل كپی برداری نبوده و در ساخت آنها از تكنیك های اپتیكی و نور لیزر استفاده می شود.
برای اینكه مشخص شود چگونه الصاق برچسب های هولوگرام از تقلب جلوگیری می كنند، به چند مورد عمده اشاره می شود :

تصاویر برچسب های هولوگرام حتی با جدیدترین روشهای كپی و اسكن رنگی قابل كپی برداری نمی باشند.
برخلاف روشهای مختلف چاپ و تكثیر كه در دنیا وجود دارد تكنولوژی هولوگرام در سطح دنیا محدود است.
بسته به نوع چسب مورد استفاده، انتقال یا جدا كردن برچسب از محل الصاق شده مشكل و در بعضی موارد غیرممكن می باشد.
دربعضی از موارد حتی می توان با ایجاد رمزهای نامرئی در نور عادی، هولوگرام با درجه امنیت بسیار بالا در اختیار مصرف كننده قرار داد.

تولید كنندگان هولوگرام می بایستی عضو اتحادیه بین المللی سازندگان هولوگرام در لندن باشند. لذا هولوگرام های تولید شده توسط شركت هایی كه عضو این اتحادیه باشند در این اتحادیه ثبت می شوند كه به این ترتیب جلوی هر گونه تقلب و تكثیر مجدد بدون مجوز صاحب امتیاز هولوگرام گرفته خواهد شد.

برای تهیه فیلم لیزری ادوات اپتیكی در محل های خاص چیده می شوند كه با كوچكترین جابجایی ادوات اپتیكی برای ثبت لیزری، تصویر نهایی دچار تغییرات ظاهری می شود. لذا خلق مجدد یك تصویر بدون هیچگونه تغییر نسبت به تصویر اول حتی برای تولیدكننده اصلی هولوگرام نیز غیرممكن می باشد. لذا تهیه تصویر مجدد كه بر روی ورقه های نیكلی تهیه می شود بسیار مشكل می باشد و قابل كپی كردن نمی باشد.


مزایای استفاده از برچسب اطمینان (هولوگرام)

غیر قابل کپی بودن
تناسب با انواع کاربرد
سهولت کاربرد
اقتصادی بودن

LocoMobil
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای صنایع فیلترسازی لوکومبیل محفوظ می باشد
LocoMobil Filter - Copyright © 2017 EMail Instagram